Chci naplnit lednici jako jednotlivec

Jako jednotlivec si můžete najít nejbližší komunitní lednici. Vkládat lze jen potraviny zdravotně nezávadné, a pokud to charakter potraviny vyžaduje, řádně zabalené. Do lednic nepatří zbytky jídel, nezabalené či výrobcem jinak neoznačené potraviny a hotové uvařené jídlo.

Vhodné potraviny do komunitní lednice jsou:

Pokud chcete do lednice darovat jídlo a nejste si jisti, že tam patří, kontaktujte koordinátora lednice (naleznete v sekci Komunitní lednice Samsung Bezezbytku), který Vám poradí, které potraviny do lednice patří a které nikoli.

Chci naplnit lednici jako firma

Firmám v dané lokalitě, které ve svém sortimentu nabízí potraviny, které již nestihnou ve své otevírací době vyprodat a jsou tím předurčeny k vyhození, nabízíme možnost se do projektu aktivně zapojit a podpořit tak myšlenku neplýtvání. V takovém případě stačí kontaktovat koordinátora komunitní lednice, který s Vámi domluví odběr nespotřebovaných potravin. Budeme rádi, když se takto zapojíte do projektu Samsung Bezezbytku.

Chci využít potraviny z lednice

Potraviny z lednice projektu Samsung Bezezbytku si může kdokoliv vzít, jsou určeny celé komunitě a nejsou pouze pro sociálně slabší jednotlivce. Při odebírání potravin je třeba dbát zvýšené opatrnosti a lze konzultovat jejich původ a kvalitu s koordinátorem komunitní lednice. Konzumace potravin z veřejné lednice je pouze na vlastní odpovědnost.

Chci umístit lednici

Zaujal vás projekt Samsung Bezezbytku a rádi byste umístili komunitní lednici ve svém prostoru? Ať už jste kavárna, komunitní nebo rodinné centrum, nezisková organizace či nadšenec, ozvěte se nám.

Projekt má v tomto ohledu na starost Veronika Doubnerová, e-mail: doubnerova@byznysprospolecnost.cz z Byznysu pro společnost.

ZPĚT NA HLAVNÍ STRANU